İlk Milli Off-Shore Operasyonu

OFFSHORE

 

Offshore hizmetleri açık denizde petrol ve doğalgaz arama çalışmaları sırasında kullanılan gemi ya da platformlara personel ve malzeme naklinin yanı sıra ambulans destek hizmetlerinin verilmesi hususunu kapsamaktadır. Havacılık sektörünün bir çok hizmet alanında lider olma özelliği taşıyan Skyline, ülkemizde offshore hizmetinin milli unsurlarla başarılmasında da öncü olma görevi üstlenmiştir.

Skyline, asgari gerekliliklerin üzerindeki teçhizatı, donanımlı helikopterleri ve bu operasyon için özel eğitim almış tecrübeli pilotlarıyla ülkemizde offshore operasyonlarında tek adrestir.

Skyline 2012 yılında Batı Karadeniz’de yapılan petrol ve doğalgaz aramasında, milli sermaye, Türk iş gücüyle, tamamen milli kuruluş olarak TPAO’na başarılı bir offshore hizmeti sunmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

İşletmesinde bulunan iki farklı tipteki helikopterleriyle, pilotlarının yanı sıra BOSİET  ve HUET  eğitimini almış medikal personeliyle gemi ve platformlara yönelik helikopter hava ambulans hizmeti sunmaya devam etmektedir.